Aj v oslabení víťazne

Hráči Ľubotíc „B“ cestovali na ihrisko Kokošoviec v oslabenom zložení, keď im chýbal Bratko, Lukáč aj dvojica brankárov Merkovský – Purdeš. Naopak, po dlhšej pauze spôsobenej zranením ešte v úvodnom zápase jarnej časti v Ruskej Novej Vsi, sa do zostavy vrátil Lukáš Kucko. Hostia od úvodu dobre kombinovali čoho výsledkom bol prvý gól, keď po faule na hranici 16-tky, trafil z priameho kopu Lopaček. Domáci to skúšali strelami z väčšej diaľky no bez úspechu. Po peknej krížnej prihrávke od Joščáka zvýšil náskok hostí Roman Konečný, ktorý prekonal brankára na druhý pokus. Po ďalšej kombinácii na pravej strane a spätnej prihrávke Hudáka, strelil svoj druhý gól v zápase Lopaček. Domáci odpovedali z priameho kopu, keď prízemná strela prepadla po pod ruku brankárovi a skončila v sieti. Domáci po tomto momente mierne ožili, no šancu domácich zmaril dobrým vybehnutím brankár hosti Tomáš. Ten podržal hostí aj o niekoľko minút neskôr, keď kryl strelu aj následnú dorážku domácich. Domácich „schladil“ svojim druhým gólom Roman Konečný, ktorú dorazil strelu Antonyho do žrde. Po polčasovej prestávke sa domáci snažili zvrátiť výsledok nakopaványmi loptami, hostia protiútokmi streliť ďalší gól. Po jednom takomto strelil gól Antony, no domáci sa nevzdávali a dvoma identickými strelami po brvno znížili na 3:5, no Ľubotice záver zápasu kontrolovali a zaslúžene vyhrali. V nedeľu, 2.6. 2013 nastúpia o 10:00 na domácom trávniku proti Lemešanom, kde môžu zavŕšiť historický postup do II. triedy.

Kokošovce – Ľubotice „B“  3:5 (Lopaček 2, Konečný 2, Antony)