Domáca premiéra sa podarila

Futbalisti FC Sokol Ľubotice „B“ sa prvýkrát na jar predstavili pred vlastnými divákmi. Oproti víťaznému zápasu v Ruskej Novej Vsi (1:0)  sa domáci tréner, Komka, musel zaobísť bez 4 hráčov základnej zostavy. Tí chýbali kvôli zraneniam, resp. vylúčeniam v predchádzajúcom zápase. Aj napriek tomu sa domáci pustili do hostí z Tulčíka s veľkou túžbou po víťazstve. Po počiatočnom oťukávaní sa v 10. minúte, sa rútil Macej sám na hosťujúceho brankára, no vo vyloženej šanci neuspel. Ľubotičania trpezlivo dobýjali hosťujúcu bránu a po centri Joščáka mal gól na kopačke Harčar, ktorý však z voleja len tesne minul bránu. Domáci sa dočkali gólu po peknej krídelnej akcii, keď spätnú prihrávku strelou k žrdi spoza 16-tky zúžitkoval na prvý gól Lopáček. Domáci hráči sa snažili útočiť hlavne po krajoch ihriska a po ďalšom centri z pravej strany dorazil do brány Macej. Hosťujúci hráči ohrozili bránu domácich iba sporadicky a všetky príležitosti bezpečne kryl brankár domácich. Do polčasovej prestávky diváci videli ešte dva presné zásahy z kopačky Bratka. Na druhý polčas domáci nastúpili nekoncentrovane, výsledkom čoho bol gól po chybe stopéra a brankára. Miestni kopili chyby, no ďalší gól Tulčík nevsietil, aj vďaka domácemu brankárovi. Po nepresných pokusoch spoza 16-tky domácich prišla prísne nariadená penalta, ktorú premenil Olejník. Ďalší gólový moment prišiel 10 minút pred koncom stretnutia, keď výbornú kolmú prihrávku Joščáka poslal domáci, Zorský, ponad brankára, ale posledné slovo v zápase mali hosťujúci hráči, ktorí premenili nariadený pokutový kop. Ten, nevidel okrem hlavného rozhodcu asi nik, keďže z priameho kopu trafil hosťujúci hráč protihráča v múre do ruky, ktorý stál mimo pokutového územia. V ďalšom priebehu zápasu sa výsledok už nezmenil, a tak hráči mužstva Ľubotice „B“ po výsledku 6:2 ostávajú na 1. mieste tabuľky, 2 body pred Radaticami.