Povinná jazda

Futbalisti TJ Sokol Ľubotice nastupovali na zápas v Rokycanoch ako jasný favorit a svoju úlohu začali plniť od úvodných minút. Už v 10 minúte po výbornej akcii Lopačeka, ktorý obišiel dvoch protihráčov a poslal prízemný center, prekonal brankára domácich Macej. Hráči Ľubotíc dobre kombinovali a nepúšťali Rokycany do vážnejšej šance. Domáci ohrozili bránu hostí len strelami z poza  16-tky, s ktorými si brankár Potocký poradil. Po peknej kombinácii v strede poľa sa uvoľnil na hranici pokutového územia Michal Lukáč a technickou strelou nedal brankárovi šancu. Do polčasovej prestávky odchádzali mužstvá za stavu 0:3 keď brankára domácich prekonal ešte Lopaček. Do druhého polčasu urobil tréner Komka dve striedania a po strele striedajúceho Harčara dorazil loptu do brány opäť Michal Lukáč. Po chybe obrany mal gól na kopačke Harčar ale jeho lopta skončila na brvne. Hostia tlačili domácich naďalej a z rohového kopu pohotovo zakončil Anton Lukáč – 0:5. Za svoju aktivitu si zaslúžil gól aj striedajúci Harčár, ktorý z otočky trafil presne ľavý horný roh domáceho brankára. Posledné slovo v zápase mal kapitán hostí Antony, ktorý pekne obstrelil brankára a upravil výsledok na konečných 0:7 pre hostí. Ľubotičania ostávajú na 1. mieste tabuľky, kde zvýšili svoj náskok na 5 bodov. Najbližšie dva týždne čaká mužstvo tzv. „anglický týždeň“, keď odohrajú zápas v stredu 1. mája v Ličartovciam, v nedeľu doma proti Chmeľovu, a 8. mája doma proti Radaticiam. Tieto zápasy veľa napovedia v otázke postupu do II. triedy.