Ruská Nová Ves - Ľubotice "B" 0:1

Po dvoch odložených kolách sme v nedeľu 14.04.2013 nastúpili na náš prvý jarný majstrovský zápas. V ňom sme si poradili s Ruskou Novou Vsou a po výhre 0:1 stále vedieme v tabuľke s dvojbodovým náskokom pred mužstvom Radatíc.

Na začiatok krátkeho reportu musím povedať, že hracia plocha bola na hranici možnosti odohratia zápasu, povedal by som, že až nespôsobilá. V strede ihriska buď stála voda alebo bol tak rozbahnený terén, že hrať v tejto časti ihriska futbal, bolo takmer nemožné. Akurát strany ihriska boli v akom takom stave a dalo sa cez nich hrať.

Zápas sme začali lepšie my, keď sme niekoľkokrát pohrozili súperovmu brankárovi strelou spoza šestnástky. Jedna z ních skončila na brvne brány. Po našom celkom dobrom úvode pohrozil aj súper a v prvom polčase si vypracoval dve gólové šance. V oboch prípadoch sa vyznamenal náš brankár Fábio, ktorý mal celý zápas pod kontrolou a pôsobil veľmi sebavedomo a isto.

Do druhého polčasu sa išlo s tým, že tento zápas zrejme rozhodne jeden gól. V jeho priebehu sme si vypracovali niekoľko sľubných šancí. V jednej z nich sme nastrelili súperovu tyč brány a lopta sa odrazila do vnútra päťky, kde bol ale súperov brankár pozorný a šancu doraziť loptu, svojím zákrokom zažehnal. Ruská taktiež zopár krát pohrozila, no zväčša nie veľmi nebezpečne.

Autorom nášho gólu bol Michal Lukáč, ktorý približne v druhej polovici druhého polčasu zúžitkoval spätnú prihrávku a nevydarenou strelou zaskočil nie len brankára ale zrejme aj seba. Lopta po jeho strele prelobovala brankára a dopadla do brány. Po našom góle sa kormidla chytil súper a snažil sa vyrovnať. Asi 5 minút pred koncom sme si to dosť skomplikovali. Rozhodca vylúčil naraz dvoch naších hráčov po druhých žltých kartách. Červené karty dostali Michal Antony a Michal Lukáč. Do konca zápasu si ale hráči Ruskej nevypracovali čisto gólovú šancu a tak sme sa mohli tešiť z výhry.

Najbližší zápas hráme v nedeľu 21.04.2013 na domácom ihrisku proti Tulčíku o 10. hodine.