Vydretá remíza

Zápas v Ličartovciach preveril Ľubotičanov od prvej minúty. Domáci vybehli na súpera a v prvých 10-tich minútach si vytvorili niekoľko šancí. Najprv po centri z pravej strany trafil domáci hráč iba bočnú sieť, o niekoľko minút zblokoval strelu na bránkovej čiare Olejník. Po počiatočnom tlaku sa dostali k slovu aj hostia. Krížna strela Lopačeka len tesne minula pravú tyč bránky domáci. Ten istý hráč preveril brankára v 30. minúte z priameho kopu, no strelu brankár vyrazil na rohový kop. Ten rozohrali hostia na zadnú tyč a z dorážky mohol otvoriť skóre Lukáč. Prvý polčas sa skončil bez gólov, keďže domáci nevyužili ďalšie šance. Cez polčas bolo dusno hlavne v šatni hostí a tí v druhom polčase ukázali lepšiu hru. Začali viac kombinovať z čoho prichádzali šance, no udrelo na druhej strane. Po úniku z ľavej strany prízemný center sám nekrytý domáci hráč umiestnil pomedzi nohy brankára Purdeša do siete. Po tomto momente Ľubotice zvýšili obrátky a po vybojovanej lopte v strede poľa vysunul Zorský po krídle Bratka, ten našiel úplne voľného Maceja, no ten zoči-voči brankárovi neuspel. Hostia mohli zvýšiť náskok po nepriehľadnej situácii pred bránou no Purdeš zachránil. Na druhej strane po rohovom kope a hlavičke Olejníka z otočky Joščák prestrelil. Za svoju aktivitu sa Ľubotice dostali k vyrovnaniu 20 minút pred koncom zápasu, keď výbornú kolmicu od Joščáka zužitkoval na gól striedajúci Konečný. Hostia po góle túžili po všetkých troch bodoch. Po ďalšom úniku Bratka a prihrávke na Barana mohol tento striedajúci hráč streliť druhý gól Ľubotíc, no namiesto streli volil prihrávku pred bránu, ktorú upratal domáci hráč do bezpečia. V samom závere po priamom kope dorazil Joščák loptu do siete, no rozhodca gól neuznal pre údajný faul na brankára domácich. Zápas dobrej úrovne sa skončil spravodlivou remízou. Najbližšie odohrajú Ľubotice domáci zápas v nedeľu o 10:00 s Chmeľovom.