ZÁPAS 15. KOLA III.A triedy: TJ Slanské Ruská N. Ves - TJ Sokol Ľubotice B 2:1 (1:1)

V prvom zápase po dlhej zimnej prestávke sme nastúpili na ihrisku v Ruskej Novej Vsi. Pre domácich, ktorým po jeseni patrila 4. priečka to bol prvý domáci zápas sezóny, keďže celú jesennú časť pre problémy s ihriskom odohrali na pôde súperov. V úvodných minútach stretnutia sa obe mužstvá len oťukávali. Rozhodcu Kvašňáka to asi prestalo baviť a tak si v 20.minúte vymyslel pre domácich penaltu, ktorú s prehľadom využili 1:0. Po góle hráči Ľubotíc začali viac držať loptu na svojich kopačkách a tlačiť sa do pokutového územia domácich, ale obrana Ruskej Novej Vsi stála na pevných nohách. Ľubotičania museli byť tiež na pozore, keďže domáci produkovali rýchle brejky. Vytvorili sme si viacero sľubných šancí no vyrovnania sme sa dočkali až v 44. minúte, keď krásnou strelou z priameho kopu sa do streleckej listiny zapísal Polačok. A tak do šatne mužstvá odchádzali za nerozhodného stavu 1:1. Vstup do druhého polčasu mali lepší Ľubotičania, keď nebezpečnú strelu vyslal dobre hrajúci Polačok. Postupom času sa hra vyrovnala a diváci videli najmä medzišestnástkový futbal. A tak zasa zaúradoval hlavný rozhodca, ktorý prehliadol faul na brankára a dlhý odkop domácich skončil na prekvapenie všetkých v sieti 2:1. Po góle sa hostia ešte snažili o vyrovnanie, ale prišiel ďalší sporný verdikt hlavného rozhodcu a to nečakané vylúčenie Hudáka. S pribúdajúcimi minútami hrali Ľubotice vabank, ale v 10tich sa už vyrovnať nepodarilo.