Zrelí na uterák

III. A trieda OFZ Prešov  - KOKOŠOVCE - ĽUBOTICE B

Spoluhráči nechali brankára Baláža, aby sa proti nájazdom súpera vytrápil sám...

V chladnom počasí a za nepríjemného dažďa videli diváci až osem gólov v nedeľňajšom zápase 20. kola III. A triedy v Kokošovciach. Domáci FK privítal súpera vo farbách Sokol Ľubotice B (3:5). Už pred úvodným výkopom bolo jasné, že mužstvá sa zo svojich miest v tabuľke „nepohnú“, nech už by sa zrodil akýkoľvek výsledok. Tak sa aj stalo. Hostia zostali prvom, domáci na deviatom mieste. „Nuž, taký nevýrazný nástup, to sme tu už dávno nemali,“ povzdychol si poriadne nahlas prezident Kokošoviec Emil Spišák. Pravdupovediac, ani sa mu netreba čudovať. V 20. minúte bolo 0:4, keď kokošovské mužstvo kopilo hlavne chyby v obrane, a bolo, ako sa hovorí, zrelé na uterák. Až potom sa začali zverenci trénera Petra Bednarčáka „naháňať“ za lepším výsledkom. Ten musel siahnuť aj k striedaniu, aby rozhýbal útok, poslal na ihrisko Miroslava Vasiľa, čo pomohlo oživiť herný prejav a to hlavne smerom dopredu.

Ešte do prestávky znížili Kokošovce na 1:4, po výmene strán sa priblížili papierovému favoritovi na rozdiel dvoch gólov. Následne však prišiel gól na 2:5... Domáci potom ešte raz odpovedali – 3:5, no to bolo z ich strany všetko. O prekvapenie sa nepostarali a pripísali si na svoje konto jedenástu prehru. „Čo k tomu dodať? Áno, počasie a terén futbalu neprialo, no to platilo pre obidva tímy. Tie naše hrúbky v defenzíve na začiatku stretnutia, tie sa stať nemali. Brankár Ľubo Baláž proti nájazdom na jeho bránu potom už nič nemohol. Spoluhráči mu nepomohli, nechali ho vytrápiť, koľko sa dalo. Pred nami sú ešte dve kolá, problémy so záchranou nepoznáme, no rozhodne by sme v nich už nechceli dostať toľko gólov. Toto hovorím aj za našich hráčov, dúfam, že rozmýšľajú rovnako.

Sezóna sa blíži ku koncu... „V budúcej sezóne náš káder omladíme, mali by do neho pribudnúť mladíci z dorastu Záborského, ktorí sú našimi odchovancami a sú tam na hosťovaní,“ dodal na záver rozprávania Emil Spišák.